Co potrafi system alarmowy?...

śr., 11/23/2016

Co potrafi system alarmowy?

Centrala alarmowa to coś więcej niż tylko informowanie o włamaniu, napadzie czy pożarze. Obecnie urządzenie to umożliwia również realizację prostej automatyki domowej, co czyni życie bardziej komfortowym?

Centrale alarmowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Na ich zamontowanie decydują się właściciele mieszkań, domów jednorodzinnych oraz szefowie firm. Do stworzenia najprostszego systemu alarmowego potrzeba centrali alarmowej urządzenia sterującego, czujek i sygnalizatorów. Najbardziej zaawansowanymi centralami są urządzenia z serii INTEGRA oraz Versa. Bardzo ważnym elementem systemu alarmowego są czujki, bowiem to one powiadamiają centralę o tym, czy ktoś niepowołany dostał się na teren chronionego budynku.

Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, a nawet automatycznym zraszaniem ogrodu możliwe jest to poprzez moduł ETHM-1. Umożliwia on sterownie systemem przy pomocy telefonu komórkowego, przeglądarki www lub przy użyciu notebooka z zainstalowanym programem GUARDX. Firma SATEL stworzyła również - na potrzeby rynku - dwukierunkowy system bezprzewodowy ABAX, który może współpracować z dowolną centralą alarmową, ale pełną funkcjonalność uzyskuje jedynie w połączeniu z centralami alarmowymi INTEGRA.

Copyright © 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone BM SYSTEM | Polityka cookies | Logowanie

Designed by:www.veneo-studio.pl